| Ghimpu_Gheorghe_1938 a întrebat:

Doresc sa scap de purici, cu verde de Paris cum sa fac? De unde pot cumpara aceasta otrava.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de purici mai omule, pe animal sau purici de legume sau copaci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puricii sunt peste tot la tara si nu numai.Se aduc in picioare de afar si ne pot deranja foarte mult, piscaturi si altele.Sotia mea,a scuturat tot,cuverturi,cearsafuri, covoare, etc, apoi aduse inauntru, a descarcat aproape un tub de spray de muste (killtox) in camera. Dupa aceea a fiert toate.Nu ar fi rau ca inainte de aceasta operatie sa faci un tratament cu praf de purici animalelor ce ai in casa sau curte.Succes.

| LIN2010 a răspuns:

Este o substanta interzisa, nu cred ca se mai fabrica pentru comercializare de multi ani, dar exista inlocuitori (atentie puricii sa nu fie pe "Grivei" cand faci operatiunea de dezinsectie)http://www.pestcontrol-expert.ro/insecticidul-verde-de-paris.html Respecte

| BlueViP a răspuns:

Eu te-as sfatui sa incerci cu petrol.

| Joker11 a răspuns:

Parakil da se da pe animale si dispar puricii,, pentru casa ai o gramada de spreiuri...

Răspuns utilizator avertizat
| radarcan a răspuns:

Stropeste cu insecticid foarte bine si scapi garantat de purici. recomand
http://www.roinsect.ro/......ndaci-/723

| Mobby_Candy_1965 a răspuns:

De unde pot compara verde de Paris

| Amos_Irina_1985 a răspuns:

Doresc sa scap de plosnite cu verde de paris.Cum pot cumpara aceasta otrava? si ce pret are?