| ronaldo12306 a întrebat:

E ok dacă am plantat ridichi în ghiveci? O să-mi crească e destul te mare ghiveciul. E perfect ma refer? O sa am ridichi?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Yummy, o să ai vreo 2-3. Dă o masă la intrega familie

| relian a răspuns:

Depinde ce pamint ai acolo. Daca ai pamint f afinat, nu o sa faca ridichi, adica partea aia ce o consumi.Pamintul pentru ridichi trebuie sa fie ceva mai greu, sa-i zic asa ceva mai tare.
Intr-un pamint afinat ridichile fac doara frunze.In afara de asta e nevoie de lumina, adica ghiveciul ce spui, trebuie sa stea afara fara sa fie acoperit cu nimic, lumina din toate partile, altfel nu o sa faca parte comestibila.

| gabicoo a răspuns:

Ghiveciul nu are cum sa crească! Vor crește ridichile dacă ai destul pământ și le uzi!
Eu am două ghivece în care pun toamna semințe de pătrunjel și de mărar și am toată iarna frunze verzi de pus în mâncare!