| anyhylator a întrebat:

Este o planta( de camera) asemanatoare unui arbore(nu este foarte inalta cam 50 cm, are o tulpina de 30 cm din care cresc crengi cu frunze alungite).
In aceasta perioada are niste fructe portocalii de marimea unei masline.Cum se numeste?

5 răspunsuri:
| Frau a răspuns:

Initial credeam ca te referi la un bonsai, dar nici eu nu stiu cum se numeste laughing

| cristiano2000 a răspuns:

Cred ca sunt smochine...parca asa erau
smochinelebig grin

| anyhylator explică (pentru cristiano2000):

Smochinele sunt de culoare mov si nu este o planta de camerabig grinbig grinbig grinbig grin

| cristiano2000 a răspuns (pentru anyhylator):

Matusa mea are un smochin intr-un ghiveci si il tine in camera... face smochine o data la nu stiu cat timpbig grinbig grin

| thetraveler a răspuns:

Se numeste papalau (physalis).iar fructele mici portocalii sunt dulci acrisoare din care se poate face dulceata sau compoturi. funda?