| justyoung9 a întrebat:

Exista un ceai 100 % romanesc? Adica un ceai pe care sa nu-l poti intalni decat in Romania sau cel mai mult in Romania. Mersi anticipat!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De frunze de gutui

| justyoung9 explică (pentru Brigaela):

Nu stiam ca se poate face din ele

| Brigaela a răspuns (pentru justyoung9):

Se bea in Oltenia, iarna

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tot ce se face la Aromaplant, Dacia Plant, Fares, din plante romanesti.
Uite si cateva ceaiuri romanesti: http://www.garbo.ro/......nesti.html
Un ceai care sa nu-l gasesti decat in Romania? Nu cred ca exista asa ceva. Nu exista plante care sa nu aiba un areal mai mare de raspandire si nu doar noi le-am descoperit ci si vecinii.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ceai de tei? happy