| wasilika24 a întrebat:

Eu am 16 ani sunt acuma in Franta, parintii imi sunt in Romania, pot trece eu de unu singur vamele de control doar cu buletinul de identitate romanesc? mersi anticipat

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa revii si singura in Romania.

| doctorandus a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dar nu se mai poate intoarce in Franta singura.

| Ioandelasal a răspuns (pentru doctorandus):

Este adevarat, dar a solicitat raspuns daca poate sa revina in Romania singura.

| ItsMyTime a răspuns:

Salut, nu trebuie sa vine ei dupa tine cu actele care demonstreaza ca iti sunt parinti pentru a te scoate din Franta, daca sau daca ai acolo un tutore el te poate insoti atata timp cat are un act prin care demonstreaza ca el are grija de tine. Sper ca te-am ajutat bafta pa

| lorycykcl a răspuns:

Daca nu ai 18 ani iti trebuie procura.

| wasilika24 explică (pentru lorycykcl):

Rau crying da mersi

| anonim_4396 a răspuns (pentru wasilika24):

Dar cum ai ramas singurica acolo? Poti merge la ambasada Romaniei din Franta
Adresa: rue de l'Exposition nr. 5
Cod: 75343
Oras: Paris
Website: http://paris.mae.ro
E-mail: secretariat@amb-roumanie.fr
Telefon: 0033147051046 sau 0033147051870
si spune-le povestea ta