| BergerCipy a întrebat:

Exista vreum credit ipotecat fara avans?

Răspuns Câştigător
| tril a răspuns:

Pe langa asta, mai ramane si fara casa. Cunosc un caz.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu cred ca exista asa ceva, cel putin nu de la banci.
Poate pe la camatari, dar aia iti rup mainile sau picioarele, daca nu inapoiezi banii la timp.

| Violleta2022 a răspuns (pentru tril):

Nu am vrut sa-l sperii din prima, dar da, asa este, ca nu-s prosti sa te puna sa semnezi acte ca le apartine casa in caz de neplata.

| BergerCipy explică (pentru tril):

Oricum nu as apela vreodata la camatari

| tril a răspuns (pentru BergerCipy):

Bine faci.
Oricum, sa nu ridici ratele la maxim, ca nu stii niciodata ce se intampla. Sa ai o marja de siguranta. Succes!

| tril a răspuns (pentru Violleta2022):

Pe langa asta, mai ramane si fara casa. Cunosc un caz.

| tril a răspuns:

Fara avans, nu gasesti nicaieri.

| V3r0m0n a răspuns:

Poti sa faci un credit de consum, in valoarea avansului de 5% din imobil si restul cu credit ipotecar prima casa. Este o solutie aleasa de multi, de prea multi chiar!

| BergerCipy explică (pentru V3r0m0n):

Am trecut de varsta permiaa pentru a lua credit prima casa