| WinniePooh a întrebat:

Care este cel mai mare credit pe care o persoana fizica il poate obtine in Romania? Presupunand ca are un job bine platit si eventual si bunuri imobiliare de ipotecat. Exista o limita impusa in mod practic de banci? E posibil sa obtii 3-400 mii de euro, de exemplu?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista stabilita o limita maxima legala, aceasta se stabileste de fiecare banca in parte prin conditiile de creditare, in functie de conditiile concrete pe care le are cel care imprumuta (salariu si garantii), de tipul creditului si de perioada de restituire.