| IulianDep a întrebat:

Folositi usi antifoc in casa voastra?

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

Numai unde este centrala termica si la rezervorul de motorina care se afla amandoua in incaperi separate in pivnita.

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu si nici nu am de gand.

| IulianDep explică:

Interesante raspunsuri.
@Anonim: cea metalica nu prea e relevanta pentru ca daca nu e special conceputa pentru asa ceva nu va rezista. Exista usi antifoc ce rezista 60-120 de minute chiar si de lemn. Ma gandesc ca ar fi buna pentru incaperea in care va fi centrala...

| Adredemesconf a răspuns:

Nu.Eu una am usi de lemn si sticla.Cand voi fi la casa mea ma voi gandi la asta.

O zi frumoasa!

| aliyna a răspuns:

Cand voi reusi sa-mi construiesc o casa a ma voi gandi ce usi voi folosi.

| alexa_3497 a răspuns:

Buna nu folosim usi anti foc ci usi anti friglaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar din intimplare si practic fara utilitate " antifoc ".
Usa de la intrare este metalica, antifoc. Asa s-a nimerit! ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IulianDep / nu eu am declarat ca este antifoc si nu pentru ca este metalica!
Usa a fost vinduta drept usa antifoc si este metalica. Fata de usi obisnuite metalice care se vad peste tot, aceasta nu are tabla de conserva, nu are model ambutisat, si nu are vizor. Am uitat cite minute rezista, dar am spus, in cazul meu, nu este relevant.
Ca protectie termica izoleaza foarte bine, usa " da " afara, si la cel mi puternic ger, nu a facut condens pe interior. Pt mine asta este important. ( adolf )

| BlueBolty10 a răspuns:

Nu