| BuGsstormbunny a întrebat:

Frunzele verzi pot ingheta la temperaturi negative? Dar cand bate vantul cu putere, pot cadea jos?

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Orice este viu ingheata. Da, au sanse decente sa cada, doar gandeste-te la ce forta au tornadele, uraganele s-a.m.d. asupra pomilor.

| JicaContra a răspuns:

Evident, baga-le in congelator, vezi daca ingheata, intrebarea e ce intelegi prin "temperaturi negative", cateva grade sub 0 nu, dar prelungit si destule grade sub zero, EVIDENT

iar evident, iar ce intelegi prin "vantul cu putere", daca bate un vanticel, nu, dar daca vine uraganul... EVIDENT!
iar daca vine tornada (care e tot un "vanticel") atunci poate scoate tot copacul din radacina, nu numai frunzele de pe copac

| Sonia822 a răspuns:

Da si da. Poti baga frunze de spanac la congelator, intr-o punguta, pentru iarna. Le scoti ofilite, dar verzi, bune de mancat. Sau orice frunza

Răspuns utilizator avertizat