| anonimgl a întrebat:

Funda! va rog ajutor vreau sa cumpar o masina de spalat si nu stiu care ar fi mai buna si mai rezistenta la suma 180 euro 200euro maxim urgent astept raspuns va rog urgent ajutor specificati marca masini va rog

8 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

1. Uita-te pe acest site si vei vedea preturile aproximative la masinile de spalat:

http://www.compari.ro/masini-de-spalat-c3167/

Eu ti-as recomanda sa cauti in ''Domo''. Acolo sunt masini de spalat bune (la oferta).

| adevar a răspuns:

Si eu votez cu Whirlpool. Sa nu iei vreo marca fantoma, ca mai rau iti impute rufele.

| alexpuya27 a răspuns:

Decat sa faci rabat la calitate si sa iei ceva turcesc sau produs prin china mai bine ti-ai lua fie un Indesit fie un Whirlpool, Indesit sunt produse in Italia parca si Whirlpool e ceva englezesc.Am avut o masina de spalat Whirpoll care m-a tinut 10 ani!

| buzucan a răspuns:

Uita-te pe site-ul asta http://www.blog.chestiiutile.com/blogaraie/voi-ce-aveti-acasa.html si gasesti cateva masini de spalat bune!

| LXandro a răspuns:

Beko si Samsung sunt bune, iar daca vei avea nevoie, gasesti si service specializat pentru repararea lor. http://neodep.ro/

| gheorghe69 a răspuns:

Buzucan, link-ul corect este asta: https://mariuscucu.ro/masina-spalat-cumpar/ Chiar este un articol de luat in seama...

| crisi649 a răspuns:

Eu zic DOMO pentru ca si eu am DOMO si merge super bine si e si ieftina

| TeodorVlad a răspuns:

Cu cit investesti mai putin cu atit vei avea mai mult de investit la o eventuala defectiune. Din ce m-am lovit eu, iti pot spune ca masinile ieftine sunt capsulate (cuva, tambur, ax si rulmenti) iar in cazul in care ti se uzeaza rulmentii trebuie sa schimbi tot acel ansamblu care te costa peste 450 lei (100 euro).
Pune la bataie mai multi bani si ia ceva de calitate:
- cuva inox
- zbaturi metalice (sunt chestiile alea din tambur care arata ca niste cute si antreneaza rufele in procesul de rotatie)
- necapsulata
- evita panouri cu multa electronica (LCD-uri si alte minunatii)

Am schimbat in decurs de 2 ani 3 masini de spalat. Ma ajutat (pe banii mei si mult prea scump) sa acumulez suficienta informatie in privinta masinilor de spalat si serviceului acestora