| Badaio11 a întrebat:

Geam termopan baie.

Salutare TPU,

Astazi mi-au fost montate mai multe geamuri termopan. Am observat ca cel de la baie est fixat doar in spuma fara holdsuruburi, dibluri etc.

Este normal asa? Pe unde intreb, lumea imi spune ca in felul acesta va ceda foarte repede. Ce parere aveti? Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Il tine destul de bine spuma pentru ca este mic geamul. Eu am geamul de la baie prins doar in spuma de vreo 8 ani si "inca rezista"

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu va ceda. Celor care iti spun contrariul le poti propune o provocare: sa il scoata cu mana goala, fara sa taie spuma. Iti garantez ca nu vor reusi.
Toate usile mele sunt fixate doar cu spuma.

| SasNetRomania a răspuns:

E o prostie doar in spuma, zic la cele mari, la un vant mai puternic iti ia tot balconul cu ele, foarte riscant, si te mai trezesti si cu dosar penal daca ranesti pe cineva.
Dar avand in vedere ca e mic, si daca la bagat destul de "fortat" atunci e ok.

| TheImpaler a răspuns:

Stai linistit. poti pune geamuri mult mai mari doar in spuma. idea e sa acoperi spuma cu material ca sa nu se degradeze de la soare(UV). eu mi-am montat geamurile in casa doar pe spuma si de 10 ani inca nu am probleme. toata lumea nu e in constructii. eu da.