floresdemayo
| floresdemayo a întrebat:

Heei, cine știe cum se pot păstra (proteja) peste iarnă, aceste margarete galbene? Atentie, nu sunt crizanteme, deci e exclusă varianta păstrării în pământ...pe timpul iernii!
http://i.imgur.com/aqLyP.jpg

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge sa le pastrezi, din nefericire. Sunt plante anuale, asa ca polenizeaza-le si colecteaza-le semintele. Poti eventual sa le "pacalesti" nitel ca e inca vara, tinandu-le la cald sub un proiector special (exista in comert niste halogene Philips Greenhouse, ce emit UV special pentru plante de apartament). Inmultirea si semanatul lor, aici:
http://gradina.acasa.ro/......63776.html

| floresdemayo explică (pentru anonim_4396):

Mulțam marinare, pardon, căpitane de cursă lungă thumbs up, nebun mic/mare ce ești, când vrei poți fi și serios!

| Hombre a răspuns (pentru floresdemayo):

Asa e cum spune piratul, dar eu zic sa nu te mai complici sa le pastrezi pentru iarna intrucat necesita dupa cum spune si piratul tehnologie, mai bine ma pastrezi pe mine, sunt foarte economic.

| floresdemayo explică (pentru Hombre):

Pirat laughing? Hai că ai zis-o! Alt nebunatic. Mă, cum se zice, cine se aseamană se adună! Doi întârziați, doi absenți, doi vagabonzi (blânzi...na, să zicem!). Măi, întrebarea a fost pusă de atâta timp! Păi, eu daca stăteam după "răbdările" voastre, până acum îmi mureau toate florile, bre! Înghețate, că aici e frig Hombre, nu-i ca la voi pe Bărăgan!
Credeam că îmi ceri altceva, să le donez "ofrandă" caprelor tale.
De tine lasă că am eu grijă laughing

| Hombre a răspuns (pentru floresdemayo):

Ha ha ha acum m-am trezit rolling on the floor

| floresdemayo explică (pentru Hombre):

Ahaaaa, odată cu Printesa nopții!
Atunci, o să-mi repet mai des:
"Lună blîndă, luna lină, printre nori fă tu lumină...
luna plină si pătrată, scoală-l pe Hombre odată laughing laughing laughing"

| floresdemayo explică (pentru anonim_4396):

Ioi, piratule!

9 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Incerc sa gasesc o cale de cominicare!
Vad ca prin mesaje nu pot comunica cu tine...
Mi se pare corect sa stiu daca te-am suparat asa tare, stiu ca esti o femeia matura care nu se supara oricum, trebuie sa fi facut ceva grav!
Numai bine iti doresc, din toata inima!

| floresdemayo explică (pentru Fatamuntilor):

Găsește căi de comunicare doar cu femeile mature de vârsta ta, nu de vârsta mea, dacă tot ești în căutarea femeilor mature. Te rog să răspunzi doar la întrebările care solicită ajutor pe site, nu mie.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru floresdemayo):

Ma blocasei la mesaje!
Prin femei,, mature''' am zis ca gandesti matur, nu esti un copil razgaiat care sa nu inteleaga!
OK, AM INTELES!