| Yrem3119 a întrebat:

Hei. A incercat cineva sa vopseasca perdeaua cu hartie creponata? Stiti daca functioneaza? Este o perdea subtire alba, credeti ca va functiona sa o bag in apa cu hartie creponata si sa se coloreze?

Răspuns Câştigător
| Yrem3119 explică:

Probabil este facut din ceva material plastic. In acel caz nu prea poti vopsi cu nimic, fiindca nu se va prinde sau vopseaua va astupa gaurile mici din perdea. Doar materialele textile naturale se pot vopsi ulterior (materialele plastice se vopsesc inaintea- sau in timpul fabricatiei.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din ce material este perdeaua?

| Yrem3119 explică (pentru Bula):

Sincer, habar nu am, este un material lucios, alunecos.

| Yrem3119 explică (pentru Yrem3119):

Am inteles, multumesc pentru ajutor!