| mihela94 a întrebat:

Hei! Ce tip de perdele ar merge la bucatarie? Nu vreau jaluzele. Tin sa mentionez ca bucatarie vine in fata, deci unul din geamuri din fata casei va fi de la bucatarie. Ar fi estetic perdea din aia lunga gen cum e in living sau nu are nicio treaba? Ce tip de perdea aleg?

6 răspunsuri:
| Nilsson a răspuns:

Dacă tu nu știi ce s-ar potrivi cel mai bine și să fie de asemenea pe placul tău, ce sfat ar putea să de-a cineva de pe net? happy
Însă recomandat ar fi o perdea de culoare care să se potrivească cu faianța și mobila ca să nu arate precum nuca în perete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O jaluzea ar sta cel mai bine

| alina2k18 a răspuns:

Depinde pe ce stil e bucataria, dar mie nu imi plac deloc perdelele la bucatarie... as opta pentru niste jaluzele [ nu ma refer la alea de 100-200 ron laughing ieftinache ci unele smecherewinking ]. sau rolete textile/rulouri sau jaluzele de bambus sau romane sunt ff multe tipuri.

| simpluone a răspuns:

Rolete!

| TatianaIstrate a răspuns:

Mie-mi plac genul asta, scurte, cu o tenta rustica --> https://your.livelihoodtechnology.org/......ea-flower/

Iti poti face ceva similar cu metraje de la Ikea. Masori cat ti-ar trebui, iti alegi de acolo materialul dorit si exista si croitorie acolo care-ti face tivul si ce mai e necesar.

| SmartF a răspuns:

Rolete textile pentru geam ar fi o solutie, in linkul asta am gasit eu ceva interesant.
https://jaluzele-plase.ro/rolete-textile/