| dafyna05 a întrebat:

Buna tuturor, am si eu o nelamurire am renovat recent apartamentul sunt tanar am 21 de ani locuiesc cu mama si cu iubita mea si nu sunt decis ce sa aleg la geamuri Jaluzele care se aplica pe rama de la termpoan din PVC si se trag in jos sau sa cumpar Draperii + Perdea?

Va rog frumos astept niste pareri care sunt mai ok din urmatoarele motive:

-Sa protejeze de soare in camera
-Dimineata sa fie mai intuneric in casa
-Calitate si pret ( ca doar traim in Romania ) laughing

Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu stai la parter sau intr-o zona intens circulata eu zic sa-ti iei draperii sau jaluzele interioare. Depinde ce se potriveste cu interiorul. Adica, daca ai un interior mai stilizat, mai office, merg si jaluzelele interioare. Jaluzelele exterioare pentru a fi montate trebuie date gauri in termopane ceea ce le scade acestora eficienta.

| DovleacTurbat a răspuns:

Jaluzele verticale.

| Ririru a răspuns:

Buna,

Eu zic sa cumperi draperi si perdea. Depinde de designul din casa, insa eu am perdea si draperii in dormitor si sufragerie - n-am probleme cu lumina in casa.
La bucatarie am jaluzele insa nu protejeaza asa bine de soare.