| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU vreau si eu niste idei pentru redecorarea camerei mele sau mai zis pentru improspatarea ei.Adica lucruri care pot sa le fac singura acasa nu gen zugravit, mobila noua. Funda:*astept cat mai multe idei PS:am uitat sa precizez ca sunt adolescenta adica am 14 ani

Răspuns Câştigător
| Soowhaat01 a răspuns:

Hey!

Uite aici ai un link :

http://forum.7p.ro/Redecorarea-camerei---sfaturi.aspx?g=posts&t=2003

Sau, poti sa faci asa :

-sa desenezi locuri cu peisaje din mintea ta[ adica sa iti imaginezi anumite ];

-sa pictezi locuri din natura apoi sa pui pe pereti;

-sa cumperi niste flori care iti plac, gen : trandafiri, lalele, chestii de genul asta;

-sa pui niste postere pe usa, cu trupe favorite, ca One Direction [ daca iti place ];

-sa pui pe usa : Atentie! Camera mea.

-sa poti decupa afise de prin reviste;

-sau sa iti pui niste ciucurasi la perne sau la perdea.

Sper ca te-am ajutat!

Bafta!

2 răspunsuri:
| shadybaby a răspuns:

Dupa parerea mea camera cuiva este un loc intim, deci trebuie sa te simti bine in acel mediu. Iti poti decora peretii cu postere, tablouri sau chiar sa iti faci o tablita din polistiren pentru fituici( gen orar, program sau alte lucruri pe care nu trebuie sa le uiti). Poti sa iti cumperi cateva plante, sau ce iti plac, poti face multe cu putina fanteziehappy

| AlinaTha112 a răspuns:

Pai eu zic sa iti cumperi cateva chestii :
-perne
-Sa incerci sa faci ceva cu perdelele sa le pui niste ciucurasi din ata ceva...
Nu prea am ideei dar sper ca te-am ajutat! ^_^