| anonim_4396 a întrebat:

Hei vreau sa-mi spuneti ceva. Daca mi-am luat un papagal azi si nu mananca nu bea, si nu vorbeste cu cealalta papagalita a mea pe care am luato chiar ieri... ea facea la fel dar azi s-a obisnuit.Credeti ca de maine o sa se obisnuiasca si papagalul?

4 răspunsuri:
| kaya a răspuns:

Da o sa se invete unul cu altul, dar acum e prea devreme nu se stie daca de azi, maine sau poimaine dar o sa se acomodeze unul cu celalalt.

| chivas21 a răspuns:

laughing) oare? Asteapta si tu ca nici macar nu isi cunosc colivia...mai ales camera si pe tine! laughing

| dutsa a răspuns:

Cred ca da, o spun din experienta proprie, la fel era si cu papagalul meu. Cred ca ar trebui sa mai astepti ceva timp si se va acomoda si el.

| lucica99 a răspuns:

Da. La mine a fost o situatie asemanatoare. Am luat papagalului meu o papagalita. In prima zi se imbranceau si erau nervoshi unii cu altii. Ea nu manca deloc chiar daca era infometata. Dar s-a acomodat repede.