| ArianaAry0000 a întrebat:

Help/Ajutor

Stie cineva sa-mi spuna la ce temperatura (Grade celsius) trebuie sa stea papagalii pe timp de iarna? VA ROG SA MA AJUTATI CU UN RASPUNS, VA MULTUMESC MULT.

6 răspunsuri:
| ketanal a răspuns:

Papagalii, in general suporta temperaturile de la 20 la 27 grade Celsius. In casa nu cred ca se coboara sub 20 de grade, deci e ok, si sfatul meu este sa nu-i tii in bucatarie cu idea ca este mai cald, pentru ca anumite oale si tigai fac un gaz toxic pentru ei.

| ArianaAry0000 explică (pentru ketanal):

Daca ar fi intr-o camera cu 17-18° crezi ca s-ar putea intampla ceva cu ei?

| ketanal a răspuns (pentru ArianaAry0000):

E putin pentru ei. tine cont ca sunt pasari tropicale, si sufera frigul, dar daca nu ai posibilitatea sa ridici temperatura, incearca sa acoperi 2 laturi ale coliviei cu un prosopel sau ceva care sa-i tina mai acoperiti de curentii de aer.

| ArianaAry0000 explică (pentru ketanal):

Stiu, dar eu plec de acasa si nu pot sa las caldura mare (decat la 17-18°) si nu pot sa-i iau cu mine ( din pacate nu am nici la cine sa-i las ).

| ketanal a răspuns (pentru ArianaAry0000):

Ce inseamna pleci de acasa? Sper ca nu ai de gand sa-i lasi singuri pentru mult timp, sad

| ArianaAry0000 explică (pentru ketanal):

Pai 4 zile din saptamana nu sunt acasa, d-asta am zis...