| DiannaDi a întrebat:

Help! avem un mic lac in curte cu cativa pestisori, iar de cateva zile, da tarcoale un starc cenusiu care ne mananca pestii! cum il putem indeparta de la casa? sau ce capcane ii putem pune? multumesc.

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Daca lacul nu este foarte mare va recomand sa-l protejati cu o folie speciala, verde care se foloseste la solarii pentru protejarea foliei si pentru umbra, nu este foarte scumpa si astfel protejati si pestisorii si pasarea. Daca nu, atunci va recomand un aparat cu ultrasunete care alunga pasarile fara sa le raneasca. Succes

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteti sa cumparati o plasa ceva de pus peste el cum sunt cele de pescuit sau plasile acelea din plastic mai groase cu care poti acoperi nsite lucuri in curte cand ploua!
Oricum o capcana nu de folos pentru ca o sa omori pasarile!
Incearca nsite sperietori de ciori in mijlocul lui sau mai multe
!

Funda?:*

| Matt24 a răspuns:

O sperietoare in forma de om?