| Λndrei a întrebat:

Salutari!
In urma cu cateva zile am fost la pescuit la o balta din apropiere.Am prins cativa pestisori si i-am bagat in acvariu, problema este ca nu stiu ce tip de pesti sunt, totusi cred ca sunt carasi.
Ce parere aveti?
Pestii: http://s17.postimage.org/q9snehy4f/Image0372.jpg
http://s13.postimage.org/eqbplwip3/Image0374.jpg

4 răspunsuri:
| CrIsTiNeL_8057 a răspuns:

Mama.:O da ce reptile mari ai gasit.:Onu se poate asa ceva. du-te repede la muzeu si vezi ce suntwinking du-te la un acvariu de prin oras. Intreaba la pescarii.

| Λndrei explică (pentru CrIsTiNeL_8057):

Frate intreb si eu asa...Sunt muscar pastravar "de meserie" si pana cand se deschide sezonu pe rau' de munte mai imi linistesc pofta cu baltile din apropiere.Intradevar sunt pesti mici si pot sa pun pariu ca n-ai prins nimic mai mare decat astia in viata ta laughing))))

| CrIsTiNeL_8057 a răspuns (pentru Λndrei):

laughing Nu cred ca ai vazut in viata ta de pustan un peste mai mare de 15 kg (somn) prins chiar de mine...si chiar la lanseta cu plumb si cu ramawinking asa ca nu te mai contrazice cu mine ca am mai multa experienta mah labagiulewinking

| Λndrei explică (pentru CrIsTiNeL_8057):

rolling on the floor)) Auzi ca 15 Kg rolling on the floor))) Cei cu 15 Kg ma? Ai vazut somn de 70 Kg pe Mures la piscar si ficat? Auzi ca 15 Kg laughing)
Ma, pe unde pescuiesc eu tu ai sta in limba macar sa tii lanseta in mana asa ca taci si vezi-ti de ëxperienta"ta cu somni de 15 kg!
Vorbeste frumos ma analfabetule...