| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am si eu o intrebare : daca am sa zicem camera cam mica, ce pot sa fac, sau cum sa aranjez mobila ca sa arate mai spatioasa? Multumesc.

7 răspunsuri:
| ianacristian a răspuns:

Zugraveste camera intr-o culoare cit mai deschisa, care sa reflecte lumina, apoi poti sa pui sifonierul daca ai asa ceva intr-un colt al camerei cit mai indepartat de fereastra, si daca folosesti perdele sa fie deschise, apoi poti sa pui biroul in apropierea ferstrei sa ai lumina naturala la calculator, si poti folosi un corp suspendat pentru carti si, ce mai vrei sa pui.il poti face din rigips. e la moda.

| calubalan a răspuns:

Incearca sa pui cat mai putina mobila in camera respectiva

| scarly86 a răspuns:

Iti recomand culori deschis, pastelate, cu mobilier extensibil(pat, birou), dulapul cu haine sa aiba usi glisante pentru a nu cere mult spatiu cand le deschizi, o oglinda mare pusa strategic si gata.

| mariusciocan a răspuns:

Peretii albi, canapea extensibila, biroul cat de cat sa-ti incapa calculatorul, neaparat cu suport de unitate jos. Cam atat, o sa arate destul de spatios. Acum depinde si ce mobila ai tu deja in dormitor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin culori deschise, usi glisante cu oglinda, sa dea impresia de spatiu.
Patul rabatabil, sau canapea extensibila.
Parchet deschis la culoarea, eventual cu fibratii fine.
Te poti juca cu 2-3 tablouri canvas, unele cu peisaje luminoase.
Si fa tot posibilul sa fie bine luminata.
Mai multe pe http://www.mobila-constanta.com

| zaba a răspuns:

Depinde ce functiune are camera. Daca e camera de apartament, inde si dormi, ai putea folosi mobilier cu pat suspendat. In felul asta poti folosi spatiul de sub el pentru birou.

| mihai_7947 a răspuns:

Incearca sa pui mai multa mobila suspendata