| SaBriinaa a întrebat:

Hey, am si eu o intrebare:Stiti la aragazele noi cu gaz se intampla ca culoarea alba sa se faca galbena...bine,bine dar nu peste tot.Se decoloreaza! Ce as putea sa fac? De cumparat altul nu vreau plus ca mai avem o pensiune si acolo vrea sa ne cumparam un aragaz cu touch-scream(ceva de genu, oare merita?)

2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca ti-ai cumparat un aragaz nou trebuie sa tii cont ca acestea sunt mai pretentioase. Sunt situatii cand trebuie sa montezi la instalatia de gaz un regulator presiune cu filtru [care regleaza tirajul deci amestecul de oxigen], acesta mentine presiunea gazului la o anumita valoare. Daca flacara de la ochiurile aragazului este alba sau galbena inseamna ca trebuie facute reglaje corecte la aragaz. Va spun toate acestea pentru ca si eu mi-am cumparat un aragaz mai sofisticat si stiu prin ce am trecut. Sfatul meu este sa sunati la Rom Gaz si spuneti ca aveti pierderi de gaz si îi rugati pe cei ce vin la remedieri sa va faca toate serviciile contra cost, pentru ca ei nu au in atributiuni de serviciu acest lucru.

| iacobitza a răspuns:

Touch screen scream inseamna a tipa
laughing da merita e super:X parerea mea cat despre aragaz toti spune folie de staniol si o schimbi o data pe saptamana si ramane albhappy