| Monikoue a întrebat:

Hey! L-am intrebat pe tata daca pot sa-mi re-decorez camera, si mi-a spus ca da.
Mi-am gandit un plan, numai ca s-au ivit cateva probleme. Iata planul meu;
-peretii camerei mele sunt albi, si vreau sa adaug putina culoare: m-am gandit sa vopsesc tavanul in ROGVAIV.
-problema: actuala mea camera a fost a fratelui meu; iar majoritatea dulapurilor sunt albastre.
- as vrea sa adaug in camera mea obiecte de adolescent; as vrea ca, camera mea sa arate ca cea din videoclipul : Mika- We are golden...(ma refer la obiecte).
-problrma: camera mea este destul de mica; 370cm/370cm, si nu stiu cum sa-mi organizez lucrurile. mai ales ca patul meu e de o persoana jumate, iar biroul meu este imens
- alta problema: tata nu ma lasa sa i-au alt pat, nici birou. POate doar sa mai mut un dulap ceva.

Ce v-as ruga:
1) Cum rezolv problema cu dulapurile: culoarea
2)Cum as mai putea sa fac spatiu in camera
3) Ce obiecte as putea sa adaug( P. S.: sa fie obiecte multe si colorate)
4) Eu sunt pasionata de graffiti; daca as avea o camera de adolescenti, pot adauga stenciluri sau ceva de genu?

Orice raspus mia-ti da, va multumesc.

P. S.: SUNT FATA.

Răspuns Câştigător
| G a răspuns:

Dulapurile se pot vopsi (http://amenajari.tv/mobila/cum-se-vopseste-un-dulap/).
spatiu in camera poti sa faci daca scoti o parte din mobila, de exemplu muti dulapurile in alta camera si iti pastrezi doar o comoda ceva pentru hainele de sezon.
daca vrei spatiu, nu mai incarca cu alte obiecte, cel mult adauga un fotoliu gen bean bag, cateva postere si perne decorative colorate pe pat.
de asemenea poti sa-ti faci un perete intreg (de obicei cel din spatele patului) cu desene graffiti, daca zici ca-ti place. :)

10 răspunsuri:
| gabitza_6878 a răspuns:

In camera aia e cam dezordine laughing
nu cred ca vrei multe chestii colorate si dezordonate
dulapurile se pot vopsi
tavanul cred ca mai bine il lasi alb, ca ROGVAIV o sa arate ca la rromi, si daca o sa vrei sa-l faci alb la loc o sa fie cam greu
daca as avea niste poze cu camera ta poate as reusi sa te ajut
imi place sa ma bag in chestii d-astea cu decoratul camerelor
chiar te rog sa faci 2-3 poze si sa-mi dai mesaj cu id-ul tau ca sa mi le trimiti si sa te ajut big grin

| Monikoue explică:

Ms pentru raspunsuri, sunt extrem de folositoare... big grin

| Monikoue explică:

Am 12 ani

| Monikoue explică:

Am 12 ani- langa fereastra e un pervarz...si eu am balcon; iar biroul are un fel de forma de inima, dar nu e inima...mai degraba are forma de harpa- deci e mare si in latime si in lungime.- cred ca biroul ar sta bine acolo unde sta.

| Sakura_1833 a răspuns:

Buna sunt o fata de 12 ani si si eu vreau sa-mi redecorez camera si am un dulap sincer naspa dar as vrea sa le schimb culoarea asa ca tine cu dulapurile albastre dar daca vrei rogvaiv tavanul fa si dulapurile la fel

| Mariana1993 a răspuns:

Buna!
Uite aici un articol unde gasesti cateva trucuri interesante despre amenajarea camerelor mici -http://www.pediatrutecuci.com/2015/09/trucuri-pentru-decorarea-unei.html.

Succes!

| adycara a răspuns:

Buna! sunt in aceeasi situatie. sfatul meu este sa intri pe soscasa.ro si sa iei informatii.eu te sfatuiesc sa pui multe oglinzi in camera(dau mai mult spatiu). birou pune-l langa fereartra.sghimba perdelele cu unele mai vaporoase prin care sa treaca mai usor lumina.confectioneaza-ti o lampa colorata din materiale textile ex. portocaliu & verde.

| adycara a răspuns:

Cati ani ai?

| adycara a răspuns:

Si eu am tot 12 ani. vrei sa fim prietene pe TPU?

| ZaiKo a răspuns:

Cine are nevoie de idei si inspiratie : zaiko4ever@yahoo.com