| Albert_Denisa_1996 a întrebat:

Hey, stiti cum se curata petele de acuarela de pe haine? dau fundita? ♥

Răspuns Câştigător
| ღAleღ a răspuns:

Heii! E foarte simplu! Petele de acuarele nu pateaza, orice tip ar fi ele. Cu apa si sapun se duce, cu siguranta. Sper ca te-am ajutat.

| Dheutsik a răspuns (pentru ღAleღ):

Ba da pateaza si se scot ff greu

| Dheutsik a răspuns (pentru ღAleღ):

Eu mi-am murdarit camasa de tempera si a iesit f usor cu clor detergent si vanish. Daca ai haine colorate si nu poti pune clor incearca 1 parte de otet la 2 parti de sare si amesteca bine pana se face o pasta.Laso sa actioneze 3-4 ore, spala obisnuit si pata a iesit
Funda?

8 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Cu apa.

| emag a răspuns:

Cu vanish happy

| ema_2625 a răspuns:

O lasi putin in apa calda, cu dero mai bun, venish daca nu reusesti pui puitin clor si spli repede cu apa

| Skizzi a răspuns:

Pai incearca sa lasi hainele cam jumatae de zi in apa cu sare(din aia mare, fara iod)

| Geoobff a răspuns:

Buna! Si eu am un hanorac patat si nu merge cu apa si sapun.Incearca cu Vanish.Eu am avut si niste blugi verzi si nu se mai vad petele. happy
Sper ca te-am ajutat!

| Exorcista a răspuns:

Vanish sau pasta Axion.