| AllForOneAndOneForAll a întrebat:

care este diferenta dintre carbunele de gratar si carbuni brichetati.ca am luat pentru picnic un sac si nu am fost atenta ce iau si am luat carbuni brichetati..astia cum sunt?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Diferenta este ca unia sint facuti din lemn iar ceilanti din alte materiale decit lemnul.Deci poti folosi pe oricare dar cei mai buni sint normal cei din lemn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e diferenta prea mare.Merge acut gratar.Brichetat adica in forma de bricheta.In forma patrata sau dreptunghiulara, sper ca intelegi. Cel de gratar e sframiciosi si fara forma, cei brichetati sunt in forma.

| raresandrey a răspuns:

Carbunii pentru gratar se obtin din,, mangal,, care este un carbune usor sfaramicios obtinut prin arderea incompleta a lemnelor in cuptoare speciale, sau prin stingera fortata a jeratecului.Carbunii brichetati nu au nici o legatura cu cei pentru gratar, sant o roca sedimentara formata prin carbonizare a resturilor unor plante, etc. din epocile geologice.LOL