| photographer24 a întrebat:

Imi puteti recomanda o centrala termica pe gaz buna si pretul sa fie redus?

Răspuns Câştigător
| Chiriac_Ciprian_1985 a răspuns:

Eu mi-am cumparat o centrala acum o luna si am si montat'o, vreau sa spun ca sunt super multumit am inceput sa o pun usor usor in functiune.Eu m-am inspirat de pe acest site http://top-zece.com/......sare-2017/
P.S. Eu am cumparat centrala Ariston Cares Premium 24 EU si sunt multumit.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Motan mi-au recomandat doi tipi care fac service. Sunt printre cele mai ieftine si cica ar fi integral din cupru. Eu am ales totusi un Bosch, pentru ca imi inspira mai multa incredere, spre deosebire de marcile mai noi si mai scumpe. Daca mergi si tu pe brand, nu alege unul de care in urma cu 20 de ani nici nu ai auzit. Adica nu confunda marketingul cu renumele.
Si apropo, eu nu as da 4000 pe o centrala. Cu banii astia iti cumperi doua cu 5 ani garantie, iar pe una o tii in debara, sa o poti inlocui in 5 minute.

| gabicoo a răspuns:

Ieftin si bun nu exista.
Daca vrei sa nu ai probleme, sa nu se strice când ti-e lumea mai draga, adica la - 20°C, investeste serios în tehnologie.
Eu recomand sa-ti montezi o centrala Wiessman sau Vaillant cu condensatie. Centrala te costa in jurul a 4.000 lei, e scumpa dar face toti banii.
Eu am Wiessman si sunt multumit de ea.

| geani71 a răspuns:

Pret redus doar daca prinzi o promotie ceva la o marca buna, dar sa iei ceva la pret mic cand e vorba de un aparat pe care ar trebui sa-l folosesti ani buni nu cred ca e cazul.Asa cum spunea cineva inaintea mea, investeste in tehnologie. Iti recomand Viessmann, la care calitatea nemtesca vorbeste.

| Ior_Dana_1974 a răspuns:

Nu stiu acum cat de ieftin vrei sa cumperi sau mai bine zis de ce vrei o centrala ieftina.Eu am Viessman Vitodens 050 consumul este ok si sunt foarte multumita.Nu ar trebui sa te zgarcesti cand vine vorba de confort.