| Andrei700B a întrebat:

Locuiesc la bloc la etajul 8 și adesea vin porumbei in balcon și fac oua/pui. De câteva ori am găsit cate un porumbel mort in balcon și m-am gândit că poate a murit de foame. Însă acum ceva timp am găsit unul mort... fara cap. Întrebarea este: ce animal ar putea urca 8 etaje sa mănânce capul unui porumbel (in oraș)?

3 răspunsuri:
| Asecom a răspuns:

Ar putea fii o pasare de vanatoare sau o pisica, altfel nu-i fiinta de pe acest pamant.

| LapteMiere a răspuns:

Poate vrei sa pui cd uri agatate sa nu se mai plimbe porumbeii (se sperie).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate vreun vecin iti face o farsa, eu as monta o camera video si m-as uita la ce a filmat.