| bnv a întrebat:

Era un pitik si locuia intr- un bloc cu 10 etaje dar el se urca cu ascensorul numai pina la etajul 8 si de acolo urca pe scari..de ce nu se urca cu ascensorul pina la etajul 10? ajutati_ma va rog.e o ghicitoare care mia pus_o prietena si nu pot da un rs normal.pliiisss.

Răspuns Câştigător
| bbbianca a răspuns:

Nu ajungea la butonul cu 10, era prea mic de inaltime. Eu stiam si o continuare: de ce cand ploua ajungea cu liftul pana la 10? Pentru ca apasa butonul cu umbrela. Pls fundahappy

4 răspunsuri:
| Gavril_Catalin_1998 a răspuns:

Daca liftul era stricat nu avea cum sa urce deloc cu el, pai da in ghicitoare nu se zice la ce etaj locuia pitikul deeeci ghicitoarea este "stricata"sau defecta

| LolaLollita a răspuns:

E simpluhappy e pitic, nu ajunge sa apese cu degetul pe butonul care l-ar duce la etajul 10, ajunge doar pana la 8 big grin

| Vio199 a răspuns:

laughing iti dau mai multe optiuni: e stricat liftu de urca doar 8 etaje, piticu vrea sa faca si el miscare un pic, poate nu statea la etajul 10, liftul era construit doar pana la 8 etaje si s-au mai adaugat 2 intre timp, dorea sa o faca pe pitika geloasa ca sufla greu cand ajungea acasalaughing nu mai stiu asa i-o venit lui nahthinking

| cRaNs1MoRe a răspuns:

Mai multe optiuni!:
Ori piticu venea de la un piticesc fotballaughing si a vrut sa se duca cu liftu pourma, iar dupa i-a revenit energia si a vrut sa o consume, ori liftu e defect, ori asa vrea el ca jmekeru sa rada de tine ca nu sti la astalaughing, ori era cu cineva in lift si pe la etaju 8 a facut un gaz mic/mare si la dat acel cineva jos si a luat-o pe scari