| AiEnmaa a întrebat:

Mama mea siar dori un animal de casa pentru mine dar ceva care sa aiba putin par si sa nu fie animale care nu se pot elibera(ex:pesti, papagali, canari, broaste testoase etc.)Voi ce recomandati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci... părerea mea ar fi :
-NU peşti... te plictiseşti cu ei, doar îîi îngrijeşti
-DA papagalilor, canarilor şi broaştelor : poţi face o mulţime de chestii cu ei :
PAPAGALI
- îi dresezi şi te joci cu ei, îi înveţi să stea pe cap pe deget, pozezi cu ei happy
CANARI la fel şi teştoasa o poţi pune să meargă prin casă... în cazul în care nu te lasă să eliberzi e naşpa
Sau PORCUŞOR DE GUINEEA. E alegerea mea.e drăguţ şi mic şi pufos şi îl poţi lua în braţe cât de frum e happy

6 răspunsuri:
| WeeD a răspuns:

O vulpe cu penewinking.

| MeGustaaa a răspuns:

Hamster am si eu e ff dragalas, mamei ii place

| BruneTTe a răspuns:

Un bichon. chiar daca are mult par nu naparleste mai delochee hee

| romanionu a răspuns:

Pai.daca vrei ceva ce nu este galagios. poti incerca pestii sau broastele testoase
Eu iti recomand pestii...sunt superbi si eu unul as putea sta o zi intreaga sa ma uit la ei.
Te relaxeaza foarte bine.

| PinkLips847 a răspuns:

Pai cu papagali si canarii te distrezi cel mai mult, iar cu broastele testoase si pestii ai ff multa ocupatie (mai ales cu schimbatul apei si etc...papagali sunt alegerea perfecta pentru ca te distrezi, nu sunt pretentiosietc...baftabig grin

| napaucatalin a răspuns:

Iti recomand un dihor... chiar daca ti se pare ceva urat dihorii pot fi niste animale ideale de companie