| inflicted a întrebat:

Mama mi-a pus un plic de otrava de șoareci sub pat (grau) și nu pot sa dorm că mă tot gândesc la știrea de azi dimineață cu copiii ce au murit de la vapori de otrava... E periculos grâul? Daca in casa e umiditate mare poate sa mă afecteze?

9 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Grâușorul nu este periculos lângă tine. Doar să nu bagi mâna în el atunci când ai chef de ronțăit ceva. (•‿•)

| LPCTSTR a răspuns:

Nu. Vaporii apar numai de la substantele lichide si de la cele care sublimeaza. Grausorul acela nu foloseste nici substanta lichida, nici care subliniază (caci n-are de ce sa sublinieze, otrava trebuie sa se pastreze concentrata pe grau ca sa fie efectiva).

| Ineys a răspuns:

Vezi daca esti somnambul, poate mananci noaptea din el fara sa stii... ai grija.

| aditimus a răspuns:

Daca este vorba despre graul acela rosu nu are nici o influenta asupra sanatatii tale atat timp cat nu rontai din ele insa vezi ca la soarecii din ziua de astazi daca le pui asa ceva or sa mai vrea pentru ca deja au capatat imunitate la otrava.

| Crackman a răspuns:

Nu ai nimic... trebuie sa fie langa nasul tau sau sa mananci

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Celor cu rinita alergica le face rău. Dar poți ajunge la rinita alergica daca stai in mediu toxic.

| Panamax a răspuns:

Nici pentru soareci nu este periculos.

Răspuns utilizator avertizat
| Mmn a răspuns:

Nu patesti nimic..nici unii soareci nu patesc nimic de la otrava aia.s-au obisnuit si ei