| Adela a întrebat:

Masina mea de spalat miroase ciudat si cred ca si hainele pe care le pun la spalat o sa ia acelasi miros? Stiti cumva ce are si ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cand nu folosesti masina nu o inchide. Lasa usa putin crapata sa se ventileze.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasi cumva usa de la masina ta de spalat cand nu o folosesti inchisa? Daca da atunci umezeala ramane in masina si miroase asa. Lasa usa putin deschisa si astfel cuva se va usca.

| georgehari a răspuns:

Cînd nu o foloseşti, pune în tambur o pastilă de inox, pentru că va absoarbe mirosurile neplăcute. E valabil şi pentru frigider. Poţi găsi la Dmail.ro.

| inamarin a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema si am intrebat un reparator si mi-a recomandat sa pun masina sa mearga goala o data cu otet si detergent pe 90 de grade dupa care sa mai pun o data masina sa mearga fara nimic. Mirosul a iesit cu totul.

| Marcela20 a răspuns:

Dupa o folosire indelungata, scame se depun in sistemul de incalzire al apei si acestea miros astfel. Iti recomand sa chemi pe cineva care sa demonteze cuva si sa curete masina.