| Moldovan_Alin_1999 a întrebat:

Mi-am cumparat un motor pentru usa de garaj. si dupa ce l-am montat, am incercat butoanele. In carte zice ca trebuie sa programez ceva si etc. nu ma pricep cum sa il programez. Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Tu ai manualul de intrebuintare.ce scrie acolo? trebuie sa scrie si ce trebuie programat.

| express11 a răspuns:

Este cu taste ca la interfon? trebuie bagat cod de securitate? de ce cumperi un lucru, daca nu stii nimic despre el?

| usagaraj a răspuns:

In primul rand ar trebui sa stim ce marca de motor ti-ai cumparat pentru ca programarile motoarelor pentru usa garaj pot fi diferite in functie de producator. In principiu programarea
se face pentru ca unitatea electronica a motorului sa memoreze capetele de cursa (sus - jos) ale usii de garaj dar si sa verifice -prin intermediul amperometriei- forta cu care trebiue sa traga/impinga usa garaj (unele motoare nu au aceasta functie si trebuie sa reglezi manual forta. Adreseaza-ne intrebarea prin intermediul usagaraj.ro si vei primi consultanta gratuita.