| Laura0 a întrebat:

Mi-am mazgalit din greseala marginea biroului cu pixul..si nu iese cu apa..stie cineva cum o pot scoate?

8 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca nu este lacuit cu acetona sau alcool medicinal, daca este lacuit singura solutie este sa dai cu un alt strat de lac care sa acopere!

| michelia a răspuns:

Ai doua variante: cu detergent PUR, pui pe un burete, tamponezi locul bine si apoi clatesti ( dar sa nu stea apa pe birou, strici lemnul) si stergi cu cirpa uscata.
A doua este sa storci zeama de lamiie peste locul acela si apoi sa clatesti cu o cirpa umezita in apa.
Spirtul nu are efect.

| michelia a răspuns:

Ai grija, daca e birou lacuit, se strica daca il testezi cu acetona!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cif sigur functioneaza...

| LIN2010 a răspuns:

Simlu cu un servet inmuiat in alcool sanitar, dupa care stergi cu uscat.Succes

| anonymous09 a răspuns:

Se ia cu acetona

| geoooorgelush a răspuns:

Daca ai putina acetona pune pe o batista ceva si ancearca sa stergi acea suprafata

| bosu09 a răspuns:

Clor sau apa cu detergent icearca astea d