| ToxicTpu a întrebat:

Neata TPU. am un acvariu si vreau sa il plantez... ce ar fi mai bine sa pun? nisip sau pietris? ca substrat?

Răspuns Câştigător
| DianaIstratii a răspuns:

Buna...am si eu acvariu, si desigur am pus pietris(dupa parerea mea e mai bine asa)...

8 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

Acvariu pentru pestisori nu? In cazul acesta nu se recomanda nimic.E mult mai igienic pentru pesti daca nu au nimic pe fundul acvariului.Toata mizeria o sa se depuna in nisipul, pietrisul respectiv si asta o sa duca la murdarirea apei mai repede, cu timpul o sa aduca si infectii in acvariu! Tot ce se pune in acvariu este:planta pentru oxigenarea apei si acel mic sistem de curatare pe care se afla un burete! Sper ca te-am ajutat! happy

| Weedier a răspuns:

Nisiiip.merge si cu pietris, dar e greu sa sa cureti apoi.cu pietris am avut si nu mi-a placut, acum vreau sa incerc cu nisipwinkingdai funda?big grin

| Senyorul a răspuns:

Pietris... Va arata super... Cu nisip nu e prea frumos.

| DeGea1 a răspuns:

Petris!

| daniela281 a răspuns:

Pietris

| sindromforyou a răspuns:

Daca este acvariu cu apa dulce singurul lucru care merge este pietrisul. nisipul este calcaros si face apa prea dura. se gaseste pietris cu granulatii diferite. planele se vor sufoca in nisip.

| ToxicTpu explică (pentru sindromforyou):

Si imi va trebui si substrat? in apara de pietris?

| sindromforyou a răspuns (pentru ToxicTpu):

Eu am pietris si am luat de la jbl bile de argila sa tina radacinile in pietris.