| remus a întrebat:

Perioada este prielnica pentru altoirea pomilor fructiferi?

Răspuns Câştigător
| scootsie a răspuns:

Altoirea ideala si recomandata la majoritatea plantelor este mai-iulie.Succes!

7 răspunsuri:
| claudya a răspuns:

Primavara sau cel tarziu pana in iulie pentru unele plante...

| unbaiat a răspuns:

Cred ca da pentru ca sunt multe discoteci pe la tara si cred ca se altoiesc cu batele din corn, stejar etc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primavara. aprilie. sau prier, adica luna cu priinta naturii, sadirii si altoirii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

15. iulie 15.septembrie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru altoirea in despicatura e sf martie si aprilie garantat mie mi+a reusit 95DINTR+O SUTA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am altoit persik, cais, par, in ochi dormind in august, dupa ce mai scad caldurile. In radacina de salbaticune care din timp am sadito acolo unde trebuia sa creasca pomul. Cu citeva zile inainte de altoit trebuie abundent udat ca sa porneasca seva. Mlada merge specia de simburoase la simburoase si semincere la semincere!