| james007 a întrebat:

Pot sa fac un brad dintr-o crenguta ma refer daca o tin in apa prinde radacini? Multumesc anticipat...

4 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Nu prinde. Pentru a obtine un brad sau pin, trebuie sa iei un con de brad, sa-l desfaci si inauntru gasesti samanta. Acea samanta o plantezi direct in pamant. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exclus.Nu prinde radacina. Poti lua din padure un pui, dar sa il iei cu radacina intreaga; altfel nu se prinde.La multi ani si mult noroc.

| PaulCCraciun a răspuns:

Nu are cum sa prinda radacini doar stand in apa. Doar o sa stea verde mai mult timp. De fapt nici in pamant daca o pui nu prinde radacini, nu asa se fac brazii.

| getutageo a răspuns:

Mai sincer nu stiu dar incearca ca nu ai nimic de pierdut

app mama pune si cateva boabe de grau pentru a prinde florile mai repede