| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa pun in masina de spalat vase biberoanele copilului?

Răspuns Câştigător
| miha2010 a răspuns:

Din ce am citit eu si pe prospectul de la biberoane scrie clar ca nu, le poti steriliza foarte ieftin intr-o oala curata timp de 3-5 min fara nici un fel de probleme asta dupa ce le ai spalat cu detergent in prealabil, este ieftin si usor eu asa am facut si nu am avut nimic de pierdut.

5 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu in masina de spalat. Mai bine le fierbi daca nu ai sterilizator de biberoane.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, dar nu este recomandat. Este mai bine sa le speli manual si sa le fierbi, sau sa iei un sterilizator de biberoane. Nu e scump.

| irinadima a răspuns:

Eu iti recomand sa le oparesti bine de fiecare data, nu sa le pui in masina de spalat vase.

| inamarin a răspuns:

Spala-le chiar tu pentru ca este mai bine sa stii ca le-ai curatat bine. Copilul este sensibil asa ca mai bine faci chiar tu asta sa fii sigura.

| Delia34 a răspuns:

Nu au nimic, se curata bine. Daca vrei le mai poti clati inca o data cand le scoti in apa.