| Edy12ee a întrebat:

Poți să te tunzi sau sa te speli pe cap daca este prima zi de Rusalii?
Va am scris aici că nu știu sigur daca pot sa nu...
Va multumesc din suflet!

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cum naiba sa nu te speli?!?

| dullcat a răspuns:

Buna.Chiar si daca esti o persoana religioasa, eu tind sa cred ca nu veri arde in iad pentru asta. Unii preoti spun ca suntem totusi in sec. XXI, deci trebuie din respect pentru noi si pentru altii, sa ne mentinem o igiena corespunzatoare, chiar daca asta inseamna si in zile de sarbatoare.Mie imi place abordarea asta conforma cu prezentul.Mai este idee ca de fapt e ok sa iti faci rutina inainte sau dupa slujba, nu in timpul ei. Acum, depinde de fiecare cum vrea sa interpreteze si sa procedeze, in functie de posibilitati. Dar in locul tau nu as asculta de superstitiile legate de ce ai voie si ce nu in zilele de sarbatori sfinte.

| ReddY25 a răspuns:

Eu nu aș încerca

Răspuns utilizator avertizat