| Yoคna a întrebat:

Bunahappy de Rusalii ai voie sa te speli pe cap? happy Raspuns urgent plz` dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| SameMistake a răspuns:

In general de sarbatori, precum si in toate duminicile, nu prea ai voie sa te speli pe cap. Daca te speli, cel putin nu te spala in timpul slujbei. Spala-te mai tarziu, pe seara, eventual dupa apusul soarelui.
Acum. nu e asa mare pacat dar totusi ti-am zis. incearca sa te speli mai pe seara.
Numai bine!

3 răspunsuri:
| kairy65 a răspuns:

In principiu n-ai voie ca vezi tu e sarbatoare...dar daca este neaparat spala-te acum ce o sa faci.o sa stai cu parul asa happy

| adrian50 a răspuns:

Depinde daca este sau nu sarbatoare mare, duminica nu se spala, si de exemplu daca este de Rusalii, luni, exemplu, ai voie sa te speli sau mai bine te speli la cap sambata.

| KAYZ a răspuns:

Nu. Nici sa bei apa sau sa te duci la baie.

Ce treaba are o sarbatoare religioasa cu igiena personala? Mai ganditi ocazional.