| Mih78585667 a întrebat:

Pro și contra.
Vreau din primăvară să mă apuc sa cresc câteva gâște (boboci).
Stau la curte, ar avea loc mă gândesc ori la 2 femele și 2 masculi ori toți 4 de același sex.
Dacă ar face pui probabil i-aș duce la țară.

Răspuns Câştigător
| Marta135 a răspuns:

Ai putea sa iei 2 gaste si 2 gascani. Daca iei de exemplu 4 gaste, nu o sa faca oua, pentru ca nu au gascan, iar daca sunt 4 gascani, la fel, nu fac oua. Sau ai putea mai bine sa iei 3 gaste si un gascan, asa cum a spus Iote mai sus. Si asta este o varianta. Sper ca te-am ajutat!

| Mih78585667 explică (pentru Marta135):

Dar eu vreau sa le țin de agrement sa spun.că niște animăluțe de companie nu sa fac profit sau ceva
Sau să facă profit dar din pui

| Marta135 a răspuns (pentru Mih78585667):

E, atunci poti sa iei cum vrei tu, eu doar te-am ajutat cu ce am putut.

3 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Cea mai buna formula ar fi 3 gaste si un gansac. Au nevoie de mascul pentru a face oua.