| anonim_4396 a întrebat:

Problema mea este ca noaptea daca aprind becul in camera se vede prin draperii de afara, am tot incercat sa le schimb si tot se vede asa ca ma gandeam sa pun folii de staniol pe ferestre.Am pus pe un geam mai mic si chiar functioneaza nu se vede nimic. Credeti ca este ok sa pun staniol pe toate geamurile? ma gandesc ca o sa fie o problema cu lumina din cate stiu este buna vara ca tine racoarea in camera

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai bine îți iei niște draperii prin care nu se vede

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Înseamnă ca tu noaptea stai in pielea goală in casă? Sau crezi ca vecinii nu au altceva de facut noaptea decît sa te urmărească pe tine? Lumea doarme noaptea, numai tu umblii prin casa in fundul gol de nebun.

| Catrice a răspuns:

Și tu crezi ca ești singurul căruia i se întâmplă asta?!
Dacă vrei sa stai într-o peșteră, pe întuneric, e problema ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa le zidesti de tot, ce-ti mai trebuie lumina?
Cum sa pui folie de aluminiu pe geamuri, ca la tigani?
Ia o draperie in pana mea, fa pe 2 sine. Pe una perdea sau draperie de-aia transparenta, si pe cealalta cortina inchisa la culoare, sa nu treaca lumina prin ea. Crezi ca te vede cineva de afara prin draperii sau ce?

| QElenaBoghiu a răspuns:

Dacă tu vrei sa faci asta, de ce nu?

| Marta135 a răspuns:

Poti sa lasi perdelele prin care spui tu ca se vede, doar ca mai pui niste draperii de culoare inchisa peste, si nu se mai observa nimic de afara. Ziua le dai la o parte din geam pentru a intra lumina, iar seara le pui la loc pentru a nu se mai vedea nimic. Sper ca te-am ajutat!

| EvaEvita a răspuns:

Pune draperii blackout. Textilele pentru draperii blackout pot bloca pana la 99% din lumina.