| Aries a întrebat:

Sal tuturor, am pe cineva care doreste isi faca ceva in fata casei din gresie, iar eu i-am zis ca nu rezista la ploaie, zapada etc, si nu e indicat. Voi ce parere aveti? Stiu ca e o idee traznita caci gresia nu se pune afara, dar in fine daca asa vrea omu'. Spuneti-mi va rog, daca rezista sau nu la ploaie. Dau funda :-d

Răspuns Câştigător
| Nocturne0 a răspuns:

Eu am gresie la casa dar e aprox. un metru la baza...este lipita pe partea dinspre strada cum sunt casele alea mai vechi cu pietre...
Unde sta la mine a rezista de vreo 2 ani si inca rezista. Dar sa o faci in curte sa calci pe ea nu stiu daca rezista atat plus ca va fi un fel de patinoar cu gresia aia (iarna cand e frig si primavara cand se topeste zapada). Daca o foloseste pentru o filigorie unde e protejata putin de ploaie si zapada si este folosita mai mult vara atunci ideea ar fi super, dar sa calci pe ea toata ziua nu prea ma incanta ideea

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Se poate pune foarte bine gresie in exterior. exista gresia ''de trafic greu'' speciala pentru exterior, care are suprafata rugoasa si pecare nu se aluneca la ploaie sau zapada.

| ioana02 a răspuns:

Exista gresie speciala pentru exterior,care rezista foarte bine la ploaie, zapada, etc.