| Aries a întrebat:

Sal tuturor, am pe cineva care doreste isi faca ceva in fata casei din gresie, iar eu i-am zis ca nu rezista la ploaie, zapada etc, si nu e indicat. Voi ce parere aveti? Stiu ca e o idee traznita caci gresia nu se pune afara, dar in fine daca asa vrea omu'. Spuneti-mi va rog, daca rezista sau nu la ploaie. Dau funda :-d P. S Scuzati categoria

2 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Rezista la caldura, ploaie si ger.Ca sa fii sigur, te uiti pe spatele ei si gasesti o "floare" tip fulg de zapada.Pe cutiile de gresie se specifica ce calitati are.Gresia este de interior si exterior, marea majoritate a gresiei rustice rezista si afara.

| dAnIeLaaaa a răspuns:

Rezista si la ploaie si la zapada happy am si eu afara in fata usii la scari