| Gabriela_Serban_Si_1995 a întrebat:

Hei TPU, tatal meu vrea sa isi faca in casa un semineu pe care sa-l imbrace cu gresie, intrebarea mea este daca rezista gresia normala la temperatura mare.

6 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

NU rezistă! Mai ales dacă pribde şi un gol sub ea se sparge imediat fără îndoială. Pentru sobe / şemineu s-a infentat teracota. Dacă stai să te gândeşti e de înțeles, gresia se pune pe jos, stă la rece, nu e făcută pentru temperaturi mari.

| Gabriela_Serban_Si_1995 explică (pentru Iunix):

Poate ca exista o anumita marca, sau model, are un vecin soba cu gresie, dar nu vrea sa ne spuna de care a pus

| Iunix a răspuns (pentru Gabriela_Serban_Si_1995):

... ok, atunci ar trebui să fie una mai groasă şi foarte bine făcută. Sigur e gresie?

| Gabriela_Serban_Si_1995 explică (pentru Iunix):

Da gresie era, probabil este gresie de exterior

| Daniel9988 a răspuns:

Cu gresie? Hah, scuza-ma...Dar va arata ca-n baie! Si eu am semineu acasa, dar e facut cu piatra.Cu gresie? Ca si cum ai pune pe peretii din sufragerie scanduri din lemn!

| FanCorsa a răspuns:

Cauta o piatra, sau un granit, un travertin ceva mai interesant decat gresia...