| Andrei1613 a întrebat:

Sall all am si eu o intrebare as vrea sa-mi vand casa dar acum nu stiu eu am fost plecat in alta tara si am niste datori la impozit. si am si o banca si nu le-am platit mai pot vinde casa?

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuie sa ai dovada achitarii taxelor la zi, pentru vanzare, precum si actele de proprietate.Iar daca imobilul nu reprezinta garantie la vreun imprumut bancar, ori nu e ipotecat, nu e nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impozitul il poti plati acum. Fara adeverinta ca esti cu taxele si impozitele la zi, nici un notar nu face tranzactia.
Daca Banca inca nu ti-a pus sechestru pe casa, ai noroc.

| Nicol3taaa a răspuns:

Da poti so vinzi, dar mai intai trebuie sa platesti datoriile