| raluca250 a întrebat:

Sall all big grin. cine imi zice si mie cum sa scot petele de ceara de pe blugii crying((batting eyelashes?

si de pe adidasi.(sunt dintr`un fel de piele intoarsa si am o pata de ceara fix in bot big grinlaughing)

[FUNDAAA]

Răspuns Câştigător
| Detecandy a răspuns:

Pui o foaie de hartie pe pata si dai cu fierul de calcat incins peste ea, si pata de va lua
succes

9 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Iti zic eu.pui pe blugi un ziar si dai cu fierul de calcat caldut. Sper sa mearga.

| Kapshunik a răspuns:

singura metoda pentru ceara pe care o stim este sa ui hartia pese haina, si apoi sa calci cu calcatorul peste, si astfel hartia se imbiba cu ceara topita si se ia de pe pantaloni. poate nu e chiar ceara clasica ce ai tu pe haine... ceara de la cosmetica de pe piele iese cu spirt, poate incerci si asa.

| bogdan3vl a răspuns:

La blugi ar merge sa pui un ziar pe ei si dupa sa dai cu fieru de calcat ceara o sa se topeasca si ziarul o absoarbe iar pe adidasi daca poti face acelasi lucru ca si cu blugi e bine da incearca sa ii freci cu o perie trebuie sa iasa

funda plsssssbig grin

| Ela_4663 a răspuns:

Pune un ziar si da cu fierul de calcat. muta ziarul pana nu mai ramane nici o pata de ceara pe el. ai grija sa nu arzi happy Ai fost la denie sigur! bafta. te pup

| mihaela_6858 a răspuns:

Pui un servetel uscat si dai cu fierul de calcat incins si se va lua ceara happy fuuuuundaaaaaalove strucklaughing

| raluca250 explică:

Mersii mult pentru raspunsuri :X
dar la adidasi sa fac tot la fel cu ziarul si fierul de calcat thinking laughing

| blackrose7911 a răspuns:

Trebuie sa faci rost de lumanare de blana de melc si cu flacara ei arde un bat parfumat cu miros de transpiratie de albina si mirosul astfel format va face ceara sa dispara

PS: asta doar daca ceara este de urechi

| 2341234567 a răspuns:

O foaie de ziar cu masina de calcat pe ei, la mine a functionat bafta, funda te rog!

| M3_5498 a răspuns:

Pai de pe blugi: pui un ziar sau o hartie deasupra si dai cu masina de calcat peste...dar la adidasi nu stiu