| thecatalin15 a întrebat:

.Am dat pe perete cu multa amorsa nediluata si acum nu se mai lipeste vopseaua...
Ce trebuie sa fac sa se dilueze sau sa se lipeasca vopseaua.
Ma poate ajuta cineva va rog?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuie sa speli peretii cu apa, cu o bidinea, altfel amorsa o sa-ti respinga mereu vopseaua.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Vorbesti de vopsea lavabila? Aceasta trebuie sa se lipeasca chiar si pe sticla, nu cred ca e din cauza amorsei, desi inca nu am mai auzit pe nimeni sa faca asta. Sper ca nu ai diluat vopseaua?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare greseala ai facut.Si eu am patit asta.A trebuit sa Iua totul la mana cu hartie abraziva(smilgher). Mult noroc.

| ema_2625 a răspuns:

Trebuie sa subtiezi vopseaua folosind diluant, sau in cel mai rau caz racaie peretele cu vopseaua ingrasata.