| Eugen_Dima_1997 a întrebat:

Salut am neaparata nevoie de un sfat, mi-am cumparat o casa cu mult spatiu 1040mp si vreau sa o reconstruiesc, nu vreau sa necesite multi bani sau mult spatiu, as vrea sa aiba 2 dormitoare. Problema este ca nu stiu daca imi ajung 8000 eu? Daca ati putea sa-mi recomandati un plan sau o firma v-as multumi cu o funda.

Răspuns Câştigător
| romaniaTEiubesc a răspuns:

Daca vrei sa o renovezi pe cea pe care o ai atunci iti ajung cei 8000 eu chiar si daca schimbi complet acoperisul. daca vrei sa faci o casa noua atunci iti ajung doar pentru o o ridica in rosu. trebuie sa ti cont si de cateva cheltuieli in plus: proiectul+ topografie+ taxe pe la primarie undeva la 3000-4000 lei. nu te sfatuiesc sa cauti firme de constructii care lucreaza foarte scump. sunt si persoane fizice autorizate care construiesc case mult mai ieftin. si poti sa iti faci un calcul pornind de la ideea ca jumatate din cat dai pe materiale te costa mesterii care lucreaza la casa.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat