| doiaruxxx a întrebat:

Salut stiu ca o sa vi se pare o prostie dar as vrea sa stiu cat costa sa faci o casa de la 0 cu 4 dormitoare,baie, bucatarie mai mare si o mansarda vreau sa ma apuc de strans bani de acum

6 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Depinde ce materiale folosesti, cine o construeste, ce suprafata are etc. In mare ar fi de la 30.000 euro in sus.

| Kaℓi a răspuns:

Cam 25.000, 30.000 de euro. Daca ai deja terenul.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

+30k euro.

Răspuns utilizator avertizat
| GabrielPaladin a răspuns:

Salut, nu este o prostie.
Daca ai terenul cu utilitati, in functie de nivelul finisajelor construirea te va costa intre 250euro/mp si 500euro/mp.
Acum in functie de totalul mp. pe care ii doresti fa calculul...

| AndreyChristian a răspuns:

Depinde cum vrei sa fie
Arhitectura te costa cel putin 20 de milioane
Cadastru cred ca tot 20
Materiale de constructii 60 de milioane
Muncitori 150-200 de milioane
Te costa in jur de 300 de milioane