| Ionut231312 a întrebat:

Salut, am o centrala Beretta Ciao S, o detin de cativa ani, mai exact de 4 si de la un timp a inceput sa faca fite. Mai bine descris, cand dau drumul la apa calda merge ce merge si dintr-o data se opreste centrala, aparand pe ecran un cod "R01", fiind nevoit sa opresc centrala si sa o repornesc...are cineva aceasta centrala sau cunostinte cu aceeasi eroare pe care au si rezolvat-o?

1 răspuns:
| Daniel323 a răspuns:

Eroarea este A01 lipsa flacara. Poate avea multiple cauze, de la cos infundat, senzor diferential de temperatura defect, lipsa presiune gaz etc.Ar trebui sa chemati pe cineva sa o curete macar.